Psal se nějaký čtvrtek, bylo pozdě večer a mně přišla SMS s nabídkou natáčení filmu UNLOCKED. Jako první, co většinou dělám, když mi přijde nějaká nabídka nebo reaguji na nějakou nabídku je to, že koukám, o co že to vlastně jde a pak se rozhodnu, zda mě to zajímá nebo ne. Logicky. 😀 A nebylo tomu jinak ani zde. Zadala jsem si do vyhledávače UNLOCKED a vyjel mi odkaz na film, kde hlavní role ztvárňují Orlando Bloom, John Malkovich nebo Michael Douglas.

Moje reakce vypadala nějak takto:

Home-Alone

To nemůže být pravda, pomyslela jsem si. Jenže pak, když jsem si to prostudovala pečlivě, začalo mi docházet, že to bude ono. “Ooooo! No to je mazec!”

Šlo sice o “pouhé křoví”, ale už jen ten pocit, že bych se podívala na natáčení amerického akčňáku mě prostě rajcovalo. No nezbývalo než čekat, zda mě režie a prudukce schválí. Nějak jsem to nehrotila, nechala jsem tomu volný průběh, až mi ve čtvrtek 2.6. bylo oznámeno schválení. “Jupí!” DĚKUJI.

S kamarádem Vojtou jsme srandovali a vymýšleli, jak připsat líbací scénu s Orlandem do scénaře. Jakože Orlando se mi fakt líbí, ten jeho neodolatelný úsměv, jiskra v oku… hm… No jo, Léňa zase z něčeho dělá kovbojku, znáte to. 😀 Ale tak jako musíte uznat, že Orlando je fakt sexy… takže uklidníme se, Leni.. a přistaneme na Zem.

Natáčení proběhlo v sobotu 4.6. 2016, a řeknu Vám, bylo nás tam opravdu hodně. Wow. Poté ale režie řekla, že bude vybírat ještě spešl 20 lidí na neděli. Když vybrali mě jako první holku, byla jsem happy a těšila se z toho, že budu mít o natáčecí den více. 🙂 Fakt mě to potěšilo!

Nebudu ale předbíhat, zpět tedy k sobotě. Ranní nástup, Léňa, obří taška plná oblečení na různé varianty, buřinka, úsměv a jde se na to. Hned první trapas se mi stal, když jsem docházela ke stanu, kde stál štáb a já nějak škobrtla. Bylo to přesně, jak z nějakého filmu. Přesně v moment, kdy se snažíte udělat dojem, pousmějete se, a najednou ztrácíte stabilitu a škobrtnete. Usmála jsem se a šla dál. “Už zase jsi trapná”, pomyslela jsem si.. Pak nastalo dlouhé čekání. A zase čekání. A pak akce!

Kostyméři nás zkontrolovali a režie a štáb nás začal nastavovat. Nemůžu moc prozrazovat, jaké scény se točily, ale bylo zajímavé pozorovat všechny ty lidi. Byl to český, ale i zahraniční tým, takže většinu času se hovořilo v angličtině. Angličtina se mi dost líbí a musím říct, že mi to chvilkami připomínalo zkoušení Zimní pohádky s Philipem Parrem, zdravím Philipe! 🙂

Asistent režie mě vzal a postavil mě za jednoho z herců, Michaela Eppa. Společně jsme vystupovali z tramvaje, a to se jelo třeba 100x. 😀 V záběru nevím, zda budu, ale to mě netrápí. 🙂 Další partička měla to štěstí, že mohla vidět i samotného Johna Malkoviche, já ho bohužel neviděla, neboť maše partička natáčela na jiné lokaci. Ale to nevadí, třeba se ještě někdy potkáme, člověk nikdy neví. 🙂

Ještě jsem měla možnost vidět hrát Noomi Rapace. A v neposlední řadě jsem viděla pana režiséra Michaela Apteda, jehož opravdu obdivuji, a po natáčení ještě víc. Být takhle akční a pracovitý v jeho věku, wow. Klobouk dolů. Navíc bylo fakt vedro, takže už jen tím to bylo náročnější.

michael

Ono to hlavně není tak, jak to občas vypadá. Já se většinou snažím vypíchnout ty fajn věci, ale samozřejmě, že to není jen “růžové”, a prostě občas je to i opruz, únava, stres, například chodíte pořád dokola, připadáte si dost marniví, nepotřební a přemýšlíte o smyslu života. Ehm.. Vždy ale záleží na Vás, jak to vezmete. Zda si budete říkat, že jste jen nepotřebné křoví, nebo se vykašlete na nějaké předsudky a užijete si to, jak nejvíc budete moct. 🙂 Já to beru tak, že film je celek, a všichni tam jsou důležití. A to mi potvrdil i Honza, asistent režiséra: “Film musíte dělat jedině tak, že Vás to baví. To není práce. To je život. Mnohdy jste tady celý dny, je to makačka….”

Večer, když jsem přijela na byt, měla jsem potřebu jít ještě ven. V neděli jsme měli nástup až po obědě, takže jsem věděla, že se vyspím. Šla jsem ven s kamarádem a pak jsme se přidali k Omarovi, jednomu klučinovi z natáčení. Byl to v pohodě večer.

Nedělní natáčení bylo víc v pohodě, bavilo mě to, načerpala jsem totiž zase síly a těšila se z toho. I když je to někdy psycho, baví mě pozorovat všechny ty lidi, baví mě být součástí. Baví mě tvořit. Baví mě potkávat lidi na stejný vlně. Například s Oldou dost srandujeme. Líbačku s Orlandem se mi sice do scénáře připsat nepovedlo, hehe 😀 , ale třeba se někdy s Orlandem nebo i někým jiným potkám. Kdoví. 🙂

P.S.: Jedna scéna byla vážně drsňácká, no uvidíme, jak to bude vypadat v kině! Těším se, a co Vy? 🙂 Mějte se krásně.

Bláznivá Léňa

13325489_1040645122656104_552307542198601586_n

Fotka vyfocena v neděli 5.6.2016.

Ahoj, malá Léňa je trochu nervózní. Malá Léňa jede na natáčení filmu Unlocked, kde v hlavních rolích hraje Orlando Bloom, John Malkovich nebo třeba Michael Douglas. Malá Léňa je hodně nervózní. Malá Léňa bude křoví. Ale těší se. Bojí se. Čau. 12hodinnová šichta přede mnou. Asi bude článek. Dodatek : Pokud mě neklepne. 😀

 

 

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *