Věnováno Maminkám

Dnes se slaví den Maminek. A já si vždy nejen v tento den připomínám, jaké jsou ženy Bohyně. Své mamince už jsem popřála i poděkovala, a myslím si, že ta slova patří jen jí, tedy  je nebudu psát tady na blog. Ale jedno vám povím – myslím si, že jsou Mámy fakt neskutečné. To, co zvládnou. To, co dokážou. To, jak jsou silné. A to, jak u toho dokážou vypadat božsky. Prostě ať si každý říká, co chce, já si myslím, dokonce jsem o tom přesvědčena, že Maminky jsou prostě neuvěřitelné. To, jakým způsobem dokáží projevit Lásku, to, jak nás vychovávají, to, jak nás vyslechnou i ve 2 ráno, to, jak se o nás strachují, to jak nás bezpodmínečně milují. Nepotřebují důvod. Prostě nás milují z celého svého srdce. Je to ta nejryzejší a nejčistší láska, jaká může být. 

Právě ony jsou ty, které vycítí na míle daleko, jak se máme. Právě ony jsou ty, které znají naše průsery, ale stejně tak jsou našimi největšími fanynkami, když se nám v něčem daří. Právě ony jsou zároveň i našimi nejlepšími kamarádkami. Právě ony tady s námi byly od úplně prvního momentu Zrození. Je to zázrak. A příroda nám dovolila prožívat tento zázrak společně 9 měsíců a posléze celý Náš život. Jsou to studnice Moudrosti, jsou to Inspirace, jsou to prostě naše Maminky. Teda Maminka. Protože ta moje je ta nejlepčejší maminka pod sluncem. A je jedinečná. Jednou bych aspoň z části chtěla být tak skvělá máma jako je ta moje. A pokud to mami čteš, ještě jednou Ti z celého srdce děkuji. Za vše. 

Maminky nám daly život. A my bychom jim, nejen v tento den měly děkovat. Děkovat za to, že jsou. Děkovat za to, že zvládají naše nálady, stavy, etapy v životě. Děkovat za to, že nás vedly a vedou na Cestě se jménem Život. Děkovat za to, že nás pusinkovaly a objímaly. Děkovat za tu podporu. Vím, že tohle není samozřejmost a bohužel ne všechny děti mají tohle štěstí. Proto přeji nám všem, abychom v životě měli osobu, ať už maminku nebo i někoho jiného, kde můžeme pocítit tu pravou Lásku. Tu vřelost. Tu poctivost. Tu nesnesitelnou lehkost bytí. Někoho, komu můžeme věřit. Někoho, kdo nás bude milovat bez důvodu. Bezpodmínečně.

Děkuji všem mámám, které jsou opravdové Maminky. Bez Vás by nic nebylo. 

 

Obrázek použit z:

https://www.google.cz/search?biw=1366&bih=588&tbm=isch&sa=1&ei=5Bj4WpGZMcTIsQHc162wBg&q=mom+tumbrl&oq=mom+tumbrl&gs_l=img.3…100454.105738.0.105885.19.19.0.0.0.0.185.2181.2j15.17.0….0…1c.1.64.img..4.13.1735…0j0i19k1j35i39k1j0i30i19k1j0i5i30i19k1.0.5ZgZkXH_2aU#imgrc=HajSsbhSLnhYMM:

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *