HEREČKY NA TRIPU, den desátý aneb jedno z nejkrásnějších surfování a boží výlet s holkami!

Byla by škoda nejít zase surfovat, když je ta možnost a jsi u oceánu. A tak žádné vymlouvání, budík pěkně na 7:15, krém, plavky, prkno a jedeš. Čeká tě druhá lekce s Léňou. Surfovat takhle brzy ráno má hned několik výhod. Pro mě jedna z největších je ta, že mám pak ze sebe radost, že jsem vstala a celý den mám ještě před sebou. Taky se pak vždy těšíš na zaslouženou snídani, protože ty tady ty snídaně prostě miluješ. Dnes máš vaječnou omeletu s opečeným toastem, smetanou a jako dezert jogurt s mangem. Je to opět neskutečně výborný. Navíc to i hezky vypadá, protože to vše servírují na dřevěných talířcích, a tak to celému dojmu přidává ještě na kráse.

Po snídani se rozhodneme s holkami pro dámskou jízdu. Sbalíme se a vyrážíme já, Terezka a Slávka, jedna paní ze Slovenska, co se rozhodla oddechnout si od stereotypu a práce, a tak cestuje. Bydlí kousek od nás a poznaly jsme se na té společné večeři. Náš cíl je nejjižnější Mys Srí Lanky – Dondra. Bereme už klasicky tuk-tuk a vyrážíme vstříc novým zážitkům. Cesta trvá ani ne půl hodinu, kdy dojedeme ke krásnému bílému majáku. Občas míjíš nějakého toho racka a cítíš, že to místo má zvláštní energii. Projdeš se, potkáš místní děti, které jsou se školou na výletu, a které si s tebou chtějí povídat a plácat. Je to fakt strašně milé. Osloví mě jedna mladá slečna, jestli bych ji nevyfotila. To bych nebyla já, abych se s někým nezapovídala, a tak už za pár minut zjišťuji, že slečna je ze Slovenska. Povídáme si, je to fajn, a tak se rozhodneme na výlet pokračovat všechny čtyři společně. Tentokrát na nedalekou pláž.

Ukáže se, že to byl skvělý nápad. Není tady totiž tolik lidí a zároveň zrovna fouká, a tak jsou krásné vlny. Vyblbneme se v nich jako malé holky. Strávíme tam poměrně dost času, kdy se jen usmíváme, skáčeme do vln jako ryby, potopíme se, chytneme vlnu, nadechneme se, a pořád tak dokola. Někoho by to možná přestalo po chvíli bavit, nás to zabaví na fakt dlouho. Pak se posilníme obědem. Dávám si rýži se zeleninou a jako desert s holkami banánové palačinky s čokoládou. Na chvíli se i opalujeme, protože jsme pořád bílé jak sýr. Usnu. No a pak znovu skákání ve vlnách. Jsem vodní živel.

Když se vrátíme z výletu, jdeme ještě surfovat. Zapadající slunce v zádech dotváří celé té situaci neopakovatelnou atmosféru. Je to fakt jedno z nejkrásnějších surfování vůbec. Vlny jsou sice silnější než včera, tak si toho nesjedu zas tak moc, ale o to tady vůbec momentálně nejde. Jde o ten pocit, který jsem v tu chvíli cítila. A ani jsem nebyla unavená. Spíše naopak, nechtěla jsem odejít z vody.Pak už nás s Terkou čeká večeře. Dám si zeleninový salát s fresh zeleninou, na který se fakt těším po tom všem, co jsem tu měla. Taky ještě rýži a ananasový džus. Večer usínám jako miminko. Byl to krásný aktivní den. Díky, oceáne! Bavíš mě moc. Tvá oceánská dívka.

Krásný západ slunce
Happy kid
Já od písku
S holkami 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru