Jsou skoro 2 ráno, mám bloklou páteř a nemůžu usnout. Přemýšlím. Přemýšlím nad povrchností života a docházím k tomu, že to není život, který by byl povrchní, nýbrž lidi. To právě lidé mohou za to, jak je vše povrchní. A nestačím se občas divit, jak s lehkostí přijímáme všechnu tu povrchnost. Nevadí nám povrchní příběhy lidí, povrchní chování, povrchní vztahy, povrchní životní styl. Často jen bezmyšlenkovitě přijímáme, místo toho, abychom se zastavili a zamysleli : “Moment, je tohle ještě normální? Je tohle ještě “zdravé”? Je tohle ještě to, co chci? Často se až nestačím divit, jak lidé nevidí tu povrchnost u lidí, kteří ji jim servírují na zlatém podnose přímo pod nosem a tváří se, jak to myslí dobře, i když jim jde pouze o jejich vlastní zisk.
Chceme všechno hned. Jsme netrpěliví. Chceme se rychle najíst ve fastfoodech, chceme se rychle seznámit, třeba přes Facebook a jiné sítě, no a když nepůjde tahle/tenhle ven, půjde třeba ta druhá/ý. Však, o co jde? Chceme si rychle najít práci, chceme ale rychle být z té práce doma, abychom zase rychle mohli dělat něco jinýho neboť těch možností máme hodně, tak rychle, ať nějakou nepromarníme. Chceme rychlé uspokojení našich potřeb. Chceme se rychle zamilovat, chceme rychle postavit dům, rychle mít kariéru, rychle mít děti, rychle umřít? No, to snad ne! Není přece čas ztrácet čas, říkají.
Dnes mi napsal neznámý kluk, kterého jsem v životě neviděla, na FB: “Vezmeš si mě?” Ze začátku mě to pobavilo, ale pak jsem přemýšlela, řekl by mi tohle i v reálném životě? Kolik z kluků, neznámých kluků, kteří mě zvou přes Facebook na rande, by se ve skutečnosti odvážilo za mnou přijít i v normálním životě? Ano, já vím, že je těžké oslovit holku, která se vám líbí, i my holky to někdy nemáme jednoduché, ale nevážili si té lásky kdysi lidé víc? Když to nebylo jen o tom dát někomu like na fotku?
Lidé vytvořili svět příliš povrchním. Měli bychom ZPOMALIT. VŠICHNI. ZAMYSLET SE. Jít třeba do lesa, zameditovat si nebo si pustit nějakou oblíbenou hudbu nebo třeba jen tak přemýšlet. Aspoň chvilku. O tom, zda už tohle není moc. Zda bychom neměli chtít víc kvality, místo kvantity. Uff. Prosím, aspoň trochu se nad tím zamysleme. Všichni. A hlavně rozeznávejme lidi, kteří jen povrchně využívají druhých ve svůj prospěch. Každý občas myslíme na sebe, a to je občas třeba, ale zneužívat druhých jen pro svůj prospěch, to je něco jiného. Tak bacha na to. To měla být hlavní myšlenka tohohle statusu. Pokud to vyznělo příliš proti sítím, tak to úplně myšleno nebylo. A je mi jasné, že sociální sítě jsou součástí dnešního světa a občas jsou i praktické. A taky vím, že ne každý dělá svět povrchním. Však vy podle mě víte, jak jsem to myslela. Takže asi tak. Hezký den.

V míru, Vaše Lenny 🙏✌

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *