Miluji rodinné výlety. A tak, když se rozhodneme jet s rodinkou na 3 dny objevovat krásy Českého krasu a okolí, fakt se moc těším. Balení už skoro klasicky nechávám na večer den před cestou, ale naštěstí vše stihnu. Večer nejdříve nemůžu usnout a ráno pro změnu zase nemůžu vstát. 😀 Když se mi konečně podaří otevřít víčka, peláším do kuchyně jako vylekaný králík, co jsme ho načapali v záhonku, na snídani, abych si to náhodou nerozmyslela a nechtěla si jít zase lehnout. Ale na jídlo, na to já slyším. 😀 Dám si na můj vkus docela velkou snídani – domácí vánočku a dva rohlíky se sýrem, a teplý čaj.

No a pak už nasedáme všichni do auta a jedeme směr Srbsko. Nakonec na naše ubytování dojíždíme kolem půl 3 odpoledne, a musím se přiznat, že při tom všem low-cost cestování a nejistotě, kde ten večer budu spát, si vážně užívám, že máme jisté ubytování s krásnou ložnicí a koupelnou. Parkování je hned naproti dveřím, a trochu nám to připomíná takový ten americký styl. Rozhodneme se na chvíli si odpočinout po dlouhé cestě, pak si zajdeme na oběd. S mamkou si dáme úžasný salát s kozím sýrem, řepou a vlašskými oříšky, fakt nám chutná a zakončíme to sladkou tečkou v podobě “jahodového cheesecaku”. Pak už vyrážíme na hrad Karlštejn, který je nedaleko. Dojedeme akorát v ideální chvíli, když se začne pomalu, ale jistě stmívat. Procházíme se kolem hradu, a i když už jsem tu jednou byla, stejně mě dostane jeho velikostí a krásou. Stejně vždy přemýšlím, jak tohle kdysi mohli postavit. Nechápu.

Spontánně se rozhodneme jet ještě na Lom Velkou Ameriku, kde se potkáváme i s posledním členem naši posádky. Lom celý obejdeme křížem krážem, a vidíme opravdu krásné výhledy plné tyrkysového jezera vystínovaného do několika odstínů modré a zelené až do průzračně křišťálové. Ať si říká, kdo chce co chce o tom, že je to už profláklý místo, mně se líbí. Dokonce jsme tam skoro sami a je to prostě super.

Další den se rozhodneme pro Koněpruské jeskyně, které vřele doporučuji, protože jsou fakt nádherné, a navíc se tam ještě v tom letním parnu ochladíte. Když prohlídka skončí, je doba oběda, a tak se rozhodneme navštívit jakousi místní hospůdku.. no upřímně nám moc nechutnalo, ale tak nebudeme si kazit dojem z výletu, že. 😀 Počasí v tento den je vážně únavné, teploměry ukazují něco přes 30 stupňů Celsia, a proto nakonec jedeme zpět na ubytování si na chvíli odpočinout. Posilníme se nějakým ovocem a studeným fresh džusem. Pak usínám. Haha. Protože chceme ale den ještě využít, k večeru jedeme na vyhlídku Svatého Jána pod Skalou, kde sice musíme vyšlapat 233 metrů (pokud jsem správně googlila), ale ten výhled a pocit, že jsme to i v tom úmorném horku zvládli, za to prostě stojí! Je to nádherné, a určitě také můžeme doporučit. Pomalu, ale jistě se blíží konec našeho dvoudenního výletování.

Česko je fakt krásné. Má tolik nádherných míst, a není vždy třeba cestovat někam daleko. Jak jsem psala už výše, miluji rodinné výlety. To právě rodiče mi dali touhu poznávat a objevovat. Poslední dobou si čím dál tím více uvědomuji, že cestování je pro mě paradoxně také o tom pocitu, když víte, že se máte kam vrátit. A tím nemyslím jen MÍSTO, ale také to, že se máte ZA KÝM VRÁTIT. A ŽE MÁTE S KÝM ZAJET NA RODINNÝ VÝLET. Čím jsem starší, tím jsem vděčnější za tento fakt, a čím dál tím více si tak uvědomuji své priority. Děkuji moc celé rodině za tuto super dovču! A napište mi, jak to máte s rodinnými výlety vy? A co byste doporučili, ať už na rodinný nebo i třeba kamarádský výlet po Česku?

Mějte se krásně.

Vaše Lenny.

 

 

 

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *