AUTORKA KNIHY A HRY NIKDY NEZAPOMEŇ

28.7. 2021 SE POKŘTILA MÁ PRVNÍ KNIHA NIKDY NEZAPOMEŇ. A SPOLU S NÍ I HRA NIKDY NEZAPOMEŇ, KTEROU JSEM VYTVOŘILA.


A MNĚ SE TAK SPLNIL JEDEN Z MÝCH SNŮ. 
JAK TO ALE CELÉ ZAČALO? KDE SE ZRODIL NÁPAD NAPSAT KNIHU? 


Byl to vždycky můj sen, ale dlouho jsem se tomu bránila, protože jsem si připadala příliš “mladá a nezkušená” na něco tak velkého jako je kniha. Nicméně v roce 2019 jsem absolvovala sama pěší pouť do Santiaga de Compostela, která mě mnohému naučila, a kde jsem dostala nápad na příběh. Psaní byla (a je) pro mě i jakási forma terapie. Každý den jsem si pečlivě zapisovala do deníku a když jsem se vrátila, v psaní pokračovala.

Až najednou jsem ucítila jakýsi příval energie, popud, impuls, potřebu, že tu knihu musím dopsat. Teď anebo nikdy. Občas to bolelo, občas jsem se smála, občas jsem nevěděla, kudy kam a občas jsem přesně věděla. A tak jsem ji vážně dopsala. Po dvou letech vychází a já mám obrovskou radost a té knize neskutečně věřím. Cítím, že by mohla hodně lidem pomoct. Cítím, že právě TEĎ nastal ten čas, ta pravá chvíle, aby má kniha spatřila světlo světa.ANOTACE KNIHY


Kniha pro všechny, kteří zapomněli. Ale i pro ty, co si to potřebují připomenout. Ptáte se na co? Na ty malé děti v nás. Kniha pro všechny, kteří se někdy báli být sami sebou. “Čím bys chtěla být, až vyrosteš?” zeptali se malinké Kate, která už tehdy věděla. Měla sen, že se stane herečkou a malířkou. Roky přibývají a její sen pořád není na dosah. Do toho neúspěšné talentové zkoušky na vysněnou školu, nevydařené vztahy a na krku dospělost, která jí tak trochu nahání strach. Kate, zmatená a ztracená, se vydává pěšky na svou životní pouť, aby opět nalezla sebe samu. Lidé, které na této cestě potká, a důležité poznání, k němuž dojde, jí doslova obrátí život vzhůru nohama. Příběh Kate, která se ztrácí, hledá a nachází v různých životních obdobích a místech. Příběh, který Vás dojme, rozesměje i nakopne.
Dovolme si společně s hlavní hrdinkou (znovu)objevit hravé děti v nás samotných, zvídavost, upřímnost, čistotu, pravdu a Lásku, když už jsme (ne)dospěli.
Cesta za odvahou žít život takový, jaký chceme my a ne někdo jiný.


Mini dokument ke knize Nikdy nezapomeň

produkce: NESSO films – Filip Rzepka


VIDEO ZE KŘTU, KTERÝ PROBĚHL 28.7. 2021

produkce: NESSO films – Filip Rzepka

CO O KNIZE ŘEKLI OSTATNÍ?


Dagmar Havlová:


“Zaujaly mě zejména deníkové pasáže, kdy Kate putuje do Santiaga. Sama se totiž na tuto pouť chystám, tak pro mě tato část textu byla značně inspirativní. Díky Vašemu textu už vím, jak to na Caminu chodí a doufám, že se tedy vyvaruji nějakých fatálních chyb. Touze hlavní hrdinky stát se herečkou dobře rozumím a v některých momentech jsem při četbě narazila na pocity z mého mládí, když jsem s hereckou dráhou začínala. Váš text vnímám jako upřímnou zpověď o hledání sebe sama.”


Magdaléna Bušinová, studentka Dramaterapie:


„Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je velmi poutavá a u některých příběhů jsem byla napnutá jak šňůra. U jiných jsem se chichotala a při některých jsem byla i smutná. Myslím si, že s touto knihou se hodně lidí ztotožní, protože jsou v ní popsány běžné problémy, které řeší každý z nás. Zjistíte, že v tom nejste sami, a že plno lidí řeší jak malicherné, tak velké životní otázky stále dokola. Najdete tam ale také motivaci! Pokud se nedokážete pohnout z místa, myslím si, že tato kniha by mohla být dobrý začátek pro vás! Krásná slova, u kterých se projeví všechny emoce. Básně, které pohladí vaší duši a vykouzlí vám úsměv na tváři. A na závěr, co jsem si z této knihy odnesla? Tři věci-DÍTĚ V NÁS, NEVZDÁVAT SE, LÁSKA!“


Veronika Anna Tinková, korektorka, učitelka českého a francouzského jazyka:


„Příběh přibližuje jakousi cestu do nitra sebe samého. Klade důraz na to, že člověk má být sám sobě oporou a přítelem. Prolíná se zde několik linií – příběh hlavní postavy, restrospektivní pasáže i deníkové zápisy. Autorka dokáže skloubit různé časové roviny a nechává tak čtenáře, aby „prožil“ společně s hlavní postavou její příběh. Je to příběh o Kate, dívce, která chtěla poznat samu sebe, ale také příběh o cestě, poznání, pokoře, lásce a snech
každého z nás.“


Veronika Prudilová, HR obchodního řetězce:


„Život je cesta a je jen na Vás, jakou si Vy vyberete. V této knize se podíváme na životní cestu Kate. V knize jsem našla velkou dávku motivace. Byla pro mě velkou inspirací.“O ČEM JE TA HRA NIKDY NEZAPOMEŇ?


Hra pro všechny ty, kteří nezapomněli na kus toho malého dítěte v sobě. Hra pro všechny ty, kteří na něj zapomněli. Hra pro všechny. 

Na první pohled obyčejné karty, na pohled druhý zábava, která může jít do hloubky až na dřeň. Otázky, díky kterým možná lépe poznáš sebe, partnera/partnerku, kamarády, rodiče, kolegy či náhodné kolemjdoucí.

„Kým jsi chtěl/a být jako dítě, jaká byla tvá nejoblíbenější hra, čeho ses naopak bál/a nebo co bys dělal/a za práci, kdyby peníze nehrály žádnou roli?” Probuď své vnitřní dítě, a nebo si aspoň zavzpomínej (nejen) na ty malé děti v nás. Protože ony ví často nejlépe.


 

Přejít nahoru