JAKÝ JE MŮJ PŘÍBĚH A CESTA K MALOVÁNÍ?Moje vášeň k malování a výtvarnu začala opravdu už v plenkách. Pamatuji si na moment, kdy jsem dostala své první olejové barvy – bylo to na Vánoce, když mi bylo šest. Samozřejmě jsem s nimi neuměla, ale ten široký úsměv a jiskřičky v očích hovořily za vše. Taky si pamatuju, jak jsem dlouhé hodiny vymalovávala omalovánky s mou maminkou, která mě k tomu vedla, a jak jsem vždy obdivovala obrazy mého dědy, který měl velmi blízko k malování a vytváření soch. Už od mala jsem si vyráběla nástěnky, různá přáníčka a malovala obrazy. Když jsem se v patnácti měla rozhodnout, kam dál – váhala jsem mezi herectvím a malováním. A tak jsem šla nakonec na gymnázium s výtvarným zaměřením, kde jsem maturovala právě z Umění a kultury, kde součástí obhajoby byla i má práce – velké plátno s názvem – Sny jsou krásné.

V Praze jsem se dostala k zajímavé příležitosti – jedny letní prázdniny jsem asistovala světově uznávanému malíři Albertu Aragonovi Reysovi, který přijel do Prahy udělat výstavu. To byla velmi cenná zkušenost – vidět v praxi takového mistra.

Malování se stále věnuji, baví mě to a mám radost, že jsem si mohla uspořádat i svou první výstavu obrazů – přímo na můj křest – 28.7. 2021. Součástí výstavy byla i ukázka ilustrací z mé první knihy Nikdy nezapomeň.  Celkově se ve výtvarnu a svém rukopisu ještě trochu hledám, ale baví mě například plátno – akryl, akvarel, ilustrace a dětské motivy.

Jsem moc zvědavá, kam mě to zavane, jedno ale vím – výtvarno je má celoživotní vášeň! 


 


MÉ OBRAZY


 


ILUSTRACE DO MÉ KNIHY NIKDY NEZAPOMEŇ