JAKÝ JE MŮJ PŘÍBĚH A CESTA K MALOVÁNÍ?Moje vášeň k malování a výtvarnu začala opravdu už v plenkách. Pamatuji si na moment, kdy jsem dostala své první olejové barvy – bylo to na Vánoce, když mi bylo šest. Samozřejmě jsem s nimi neuměla, ale ten široký úsměv a jiskřičky v očích hovořily za vše. Taky si pamatuju, jak jsem dlouhé hodiny vymalovávala omalovánky s mou maminkou, která mě k tomu vedla, a jak jsem vždy obdivovala obrazy mého dědy, který měl velmi blízko k malování a vytváření soch. Už od mala jsem si vyráběla nástěnky, různá přáníčka a malovala obrazy. Když jsem se v patnácti měla rozhodnout, kam dál – váhala jsem mezi herectvím a malováním. A tak jsem šla nakonec na gymnázium s výtvarným zaměřením, kde jsem maturovala právě z Umění a kultury, kde součástí obhajoby byla i má práce – velké plátno s názvem – Sny jsou krásné.

V Praze jsem se dostala k zajímavé příležitosti – jedny letní prázdniny jsem asistovala světově uznávanému malíři Albertu Aragonovi Reysovi, který přijel do Prahy udělat výstavu. To byla velmi cenná zkušenost – vidět v praxi takového mistra. A já si opět uvědomila, jak je pro mě malování důležité.

V Praze jsem uspořádala dvě výstavy – jednu přímo na můj křest knihy – 28.7. 2021. Součástí výstavy byla i ukázka ilustrací z mé první knihy Nikdy nezapomeň.  A druhou v centru Prahy – v pražském CAFEDU, kde jsem vystavila kolekci “Svobodou do nitra své duše”.

(Více o ní se dozvíte přímo v brožurce, která k tomu vznikla – je také na mých stránkách.) Nyní zpracovávám další výstavu, která bude k vidění celý listopad v Galerii J. Kaluse na Čeladné a vernisáž proběhne 6.11. od 15:00 hodin.

Celkově se výtvarnu věnuji a svůj rukopis ještě trochu hledám, ale baví mě například plátno – akryl, akvarel, ilustrace a dětské motivy.

Jsem moc zvědavá, kam mě to zavane, jedno ale vím – výtvarno je má celoživotní vášeň! 

Ve svých obrazech se snažím zachytit duši, příběh a poznání. Je to médium, které vnímám jako intimní zpověď sebe samé nebo toho, co mě v životě obklopuje.

Je to má celoživotní vášeň, vyznání, tanec múz.

P.S.:

Některé mé obrazy na stránkách nejsou, neboť je nemám všechny vyfocené. A některé tady jsou a jsou už staršího data, ale i tak cítím, že zde mají své místo.MÉ OBRAZY


 


ILUSTRACE DO MÉ KNIHY NIKDY NEZAPOMEŇ